Wszystko jest możliwe – to motto, którym kierują się organizatorzy wystawy “Wszystko jest możliwe”, prezentującej różne aspekty życia. Jest ona doskonałym przykładem na to, że nic nie jest niemożliwe. Wystawa pokazuje, że szczęście wewnętrzne jest podobne do wojny roku. Każdy z nas ma swoje indywidualne szanse i ograniczenia. Pokazuje też, że warto walczyć o marzenia, a czasami wszystko jest możliwe.
Wszystko jest możliwe – taki tytuł nosi wystawa, która odbywa się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Jej tematem są szczęśliwe zbiegi okoliczności, które doprowadziły do powstania historycznych wydarzeń. Pokazane zostały na niej przedmioty, obrazy, dokumenty oraz fotografie, a także filmy i prezentacje multimedialne. Ekspozycja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy szczęśliwych zbiegów okoliczności w historii Polski, a druga – świata.
Wystawa ta pokazuje, że nic nie jest dziełem przypadku, a każde wydarzenie ma swojego bohatera. Możemy tu obejrzeć m.in. mundur Krajowego Korpusu Bezpieczeństwa podczas Powstania Warszawskiego czy oryginalny egzekutor Sacco i Vanzetti podczas amerykańskiej prohibicji. Jest to idealna okazja do zastanowienia się nad tym, co by było gdyby…
Wszystko jest możliwe – takie motto przyświecało organizatorom wystawy, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej tematem przewodnim były szczęście i radość, a celem ukazanie ich wewnętrznych źródeł. Na ekspozycji zaprezentowano dzieła sztuki oraz przedmioty codziennego użytku ze wszystkich epok i stron świata. Pokazano, że radość towarzyszy człowiekowi niemal od początku jego istnienia na Ziemi, a szczęście jest jej skutkiem.
Wystawa składała się z kilkunastu sal tematycznych. Można było zobaczyć między innymi malarstwo z przesadnie szczęśliwych epok, takich jak barok czy rokoko, ale też dzieła tworzone na bardzo dramatycznych fundamencach – np. obrazy powstałe podczas II wojny światowej. Przedmioty codziennego użytku prezentowały równie bogatą gamę emocji: od radości po rozbuchane szaleństwo. Sama struktura ekspozycji sprzyjała budowaniu pozytywnego nastroju: łagodne kolory ścian i naturalne oświetlenie dodawały uroku każdemu z pokazanych eksponatów.
Całokształt ekspozycji podsumowują hasła umieszone na jej murach: „SZCZĘSCIE JEST MOJE!” oraz „WSZYSTKO JEST MOŻLIWE”. Te motta mogą być drogowskazem do szczęscia dla każdego z nas – warto o nich pamiętać i starać się je realizować w swoim życiu!
Wszystko jest możliwe – tytuł wystawy podsumowującej działalność Galerii Sztuki w Gliwicach. Zorganizowana została ona z okazji 20-lecia istnienia placówki. W jej ramach zaprezentowano ponad stu artystów, m.in. Magdalenę Abakanowicz, Tadeusza Kantora, Jarosława Modzelewskiego czy Jana Lebensteina. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to przede wszystkim malarstwo i rzeźba, druga obejmuje sztukę użytkową, fotografię i multimedia.
Wszystko jest możliwe – tytuł najnowszej wystawy Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej tematem są szczęście, optymizm i młodość. Wszystkie te pojęcia są ze sobą ściśle związane, gdyż to właśnie młodość daje nadzieję na to, że każdy problem ma rozwiązanie.
Wystawa powstała we współpracy z Centrum Nauki Kopernik i jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Została podzielona na kilka części: Szczęście w tradycji, Szczęście w nauce, Szczęście w codziennym życiu oraz Szczęśliwa przyszłość.
Ekspozycja rozbudza refleksje dotyczące tego, co czyni nas szczególnie szczęśliwymi. Można tu obejrzeć również filmy o ludziach, którzy odnaleźli swoje szczęście mimo trudnych warunków życia. Wystawa ta pokazuje, że choć problemy istnieją, to można je pokonywać dzięki determinacji i optymizmowi.
Na zakończenie ekspozycji zaprezentowano film „Wszystko jest mozzliwe” opowiadajacy historiê polskich sportowcow – reprezentantow kraju podczas IgrZOlympijskich w Pekinie 2008 roku
Wszystko jest możliwe, to tytuł wystawy składającej się ze zdjęć i rysunków Mariusza Cieślaka. Jest ona podsumowaniem kilkuletniej pracy artysty, który swoje prace prezentował dotychczas na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Na ekspozycji zobaczymy prace powstałe między innymi podczas wojny wokół Donbasu czy uczestnictwa Polaków w Iraku.
Cieślak nawiązuje do tego, co dzieje się teraz, do naszej codzienności – opisuje ją za pomocą symboli i archetypów. Jego prace są rozbudowaną metaforą życia, człowieka i historii. Artysta poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym jest życie i co go determinuje. Pokazuje nam, że nic nie jest oczywiste, a każdy moment jest unikalnym darem.