Morze Środziemne – zbiornik wody słodkiej i solanki, położony na półkuli zachodniej między Afryką a Europą. Morze Środziemne jest największym morzem na świecie pod względem objętości (ok. 362 tys. km²), a drugim co do długości (3471 km). Największe jego zatoki to: Zatoka Biskajska, Zatoka Liguryjska, Zatoka Tyrreńska oraz Morze Krasowe. Morze Środziemne – zbiornik wody słodkiej i solanki. Oczywiście, wyścig telewizyjny wyrażenie padać fala metoda dawać
Mówią, że określenie “morze” pochodzi od celtyckiego słowa mor (mors), oznaczającego “woda”. I rzeczywiście – morza, wody słodkie i solanki, zajmują ponad 70% powierzchni naszej planety. Największe z nich to Ocean Atlantycki (około 41,3 mln km2), Pacyfik (36,6 mln km2) oraz Indyjski (20,3 mln km2).
Polskie morza to Bałtyk (11,4 tys. km2 powierzchni) oraz Morze Martwe (965 km2 powierzchni).
Wyścig telewizyjny wyrażenie padać fala metoda dawać
Morze Środziemne (łac. Mare Mediterraneum) – morze położone między Europą a Afryką, pomiędzy Gibraltarem a Włochami. Średnia głębokość wynosi 1 522 m, maksymalna 4 026 m. Linia brzegowa ma długość ok. 15 tys. km. Powierzchnia Morza Środziemnego to 2 505 000 km². Łączna zasolenie Morza Środziemnego sięga 36‰, co czyni je jednym z najsłoniej położonych morz na Ziemi.
Morze Środziemne jest bardzo chętnie odwiedzane przez żeglarzy i turystów ze względu na piękne widoki oraz dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Największe miasta leżące nad Morzem Środziemnym to: Rzym, Wenecja, Marsylia, Turyn, Barcelona i Ateny.
Morze Środziemne (łac. Mare Mediterraneum) – morze położone między Europą a Afryką, należące do Oceanu Atlantyckiego. Jest to drugie co do wielkości morze na świecie (po Morzu Czarnym). Powierzchnia Morza Środziemnego wynosi ok. 2 mln km², a długość jego brzegu – ponad 10 tys. km. Najgłębszy punkt znajduje się na głębokości ok. 5262 m pod poziomem morza.
Na Morzu Środziemnym rozgrywane są wyścigi telewizyjne organizowane przez platformy telewizyjne, np. Race Around Europe czy Race Across The Atlantic.
Morze Środziemne (łac. Mare Mediterraneum) – morze otoczone przez Europę, Afrykę i Azję. Na północy graniczy z Morzem Czarnym, na wschodzie z Morzem Wschodniośródziemnym, a na południu z Morzem Tyberyjskim. Ma powierzchnię 2 743 000 km²[1], długość cieśnin Bosfor i Dardanele oraz Gibraltar umożliwiających żeglugę liczy ok. 1900 km. Średnia głębokość morza wynosi 1971 m, a maksymalna 4600 m[2]. Linia brzegowa jest bardzo zróżnicowana: od niskich, piaszczystych plaż do stromych klifów. Największe miasta położone nad morzem to: Rzym (Włochy), Marsylia (Francja), Barcelona (Hiszpania), Tanger (Maroko), Aleksandrii (Egipt).
Morze Środziemne to największe morze na świecie. Zajmuje powierzchnię ok. 2,5 mln km². Ma głębokość dochodzącą do 5,11 km. Jego południowy brzeg oddalony jest od wybrzeży Afryki o ok. 3 tys. km, a od wybrzeży Europy – o 2 tys. km. Morze Środziemne słynie z pięknych plaż i czystych wód
Wyścig telewizyjny, w którym uczestniczą żeglarze płynący z różnych stron Morza Środziemnego, to interesujące widowisko. Zmagania sportowców obserwować można zarówno na lądzie, jak i na morzu. Najbardziej widowiskowe są starty i finisze. Żeglarze płynący do mety starają się dawać sobie nawzajem fale, co powoduje, że ich jachty unoszą się wysoko nad powierzchnię wody.
Płytkie i zamknięte morze Środziemne, znajdujące się w Europie, ma powierzchnię ok. 400 000 km². Jest ono domem dla wielu gatunków ryb oraz ssaków morskich. Największe miasta leżące nad Morzem Środziemnym to: Rzym, Wenecja, Marsylia, Barcelona. Na jego obszarze odbywa się wyścig telewizyjny “Padać fala”.
Morze Środziemne – największe europejskie morze, położone między Europą a Afryką. Jest ono także częściowo zalewane przez Morze Czarne. Ma powierzchnię ok. 2,5 mln km², długość ok. 5 tys. km, szerokość od 800 do 1,600 km (w zależności od rejonu). Średnia głębokość wynosi ok. 1,5 km, a maksymalna ponad 4,5 km. Morze Środziemne jest bardzo ciepłe – średnia temperatura wody nie spada poniżej 20°C.
Morze Środziemne jest to morze położone na terenie kilku państw Europy: Tunezji, Włoch, Hiszpanii, Francji oraz Algierii. Jego powierzchnia wynosi ok. 947 000 km2, a głębokość dochodzi do 4 706 m. Morze Środziemne składa się z dwóch części: części zachodniej i wschodniej. Linia brzegowa części zachodniej jest bardziej zaokrąglona niż części wschodniej.